سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 11504
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۲۰:۴۵
در رزمایش اقتدار و لایت صورت گرفت
شلیک موشک بالستیک قدر از ارتفاعات البرز

در دومین روز رزمایش موشکی «اقتدار ولایت»، دو فروند موشک «قدر H» از ارتفاعات البرز شرقی به سمت اهدافی در سواحل مکران در فاصله ١٤٠٠ کیلومتری شلیک و اهداف را منهدم کردند.
مرحله نهایی رزمایش موشکی «اقتدار ولایت» که از سه‌شنبه با شعار "نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه وحدت، همگرایی، همدلی و همزبانی" و با هدف  نشان دادن قدرت بازدارندگی و آمادگی همه‌جانبه ایران اسلامی برای مقابله با هرگونه تهدید علیه انقلاب، نظام و تمامیت ارضی کشور، در چند مرحله در نقاط مختلف جغرافیای ایران اسلامی آغاز شده بود، روز گذشته نیز ادامه یافت. در دومین روز از این رزمایش که همزمان در منطقه عمومی کویر قم و برخی نقاط دیگر کشور برگزار شد، 2فروند موشک قدر H از ارتفاعات البرز شرقی به سمت اهداف در سواحل مکران در فاصله ١٤٠٠ کیلومتری شلیک شد. این موشک‌ها با موفقیت توانستند اهداف از پیش تعیین شده را مورد اصابت قرار دهند. رسانه‌های جهان هم درباره شلیک‌های موشکی موفقیت‌آمیزی سپاه نوشتند: سپاهیان ایران موشک‌ها و راکت‌هایی را با وجود آخرین هشدار واشنگتن شلیک کردند و حتی مجددا پایگاه‌های زیرزمینی موشکی خود را به نمایش گذاشتند.در همین رابطه،  خبرگزاری انگلیسی «رویترز» نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو موشک بالستیک که گفته می‌شود قادر به ضربه زدن به اسرائیل است را آزمایش کرد، اقدامی که تحریم‌های جدید آمریکا را به چالش می‌کشد.همچنین «خبرگزاری فرانسه» گزارش داد: ایران روز چهارشنبه نیز تحریم‌های آمریکا و هشدارهای جدید واشنگتن را به چالش کشید.این خبرگزای نوشت: آزمایش‌های موشکی ایران روشی برای این کشور در نشان دادن این مهم است که توافق هسته‌ای تاثیری بر برنامه‌های موشکی‌اش ندارد.
خبرگزاری چینی «شین هوا» نیز در این زمینه نوشت: ایران دو شلیک موفقیت آمیز موشکی را امروز انجام داد.به گزارش خبرگزاری‌ها،‌ روزنامه انگلیسی «دیلی میل» هم در این باره نوشت: ایران در نمایش قدرتی جدید  این بار از رشته کوهای البرز و با شعارهای عبری و نادیده گرفتن انتقادها موشک‌هایی را شلیک کرد.

مخابره پیام موشکی سپاه به زبان «عبری»
اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود

یکی از نکات جالب توجه این رزمایش، شعار حک شده بر روی این موشک‌ها بود که به زبان عبری، جمله معروف بنیانگذار انقلاب اسلامی را تکرار می‌کرد که «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.» گفتنی است؛ این رزمایش رنگ و بوی ضدصهیونیستی بیشتری نیز داشت.

سردار سلامی :
موشک‌های مامحصول تحریم هستند

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پس از پرتاب انواع موشک‌های بالستیک در رزمایش اقتدار ولایت، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر دشمنان بخواهند نیت بدی را علیه ایران عملی کنند بدانند که موشک‌های ما آماده پرواز و هدف قرار دادن آنهاست. وی گفت: این موشک‌ها محصول تحریم هستند و هرچه تحریم‌ها بیشتر شود توسعه ما هم بیشتر خواهد شد. جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در آینده ای نزدیک فرو خواهد پاشید، گفت: وقتی حزب الله بیش از صدهزار موشک ذخیره کرده جمهوری اسلامی ده ها برابر آن موشک در کلاس‌های متعدد دارد و این قدرت توقف‌ناپذیر است. وی ادامه داد: ما ذخایر انبوهی از موشک‌های بالستیک در بردهای مختلف داریم که هر لحظه قادرند از نقاط مختلف کشور دشمنان و اهداف را هدف قرار دهند.

سردار حاجی زاده:
موشک‌های ایران متعلق به همه مظلومان جهان است

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز در حاشیه روز دوم این رزمایش، با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه تجهیزات موشکی ما کاملا ایرانی است و این شلیک‌ها توسط جوانان نسل سوم صورت گرفته است، اظهار داشت: دشمنان بعد از برجام امنیت ملت ایران را هدف گرفته‌اند و این تحریم‌ها (موشکی) علیه امنیت ایران است اما پاسداران حافظ امنیت ایران هستند. وی ادامه داد: این موشکها کاملا ایرانی است ولی متعلق به ملت فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و همه مظلومین جهان است. حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: شرارتهای اسرائیل برای ما کاملا مشخص است و برد 2هزار کیلومتری موشکهایمان نیز برای مقابله با رژیم صهیونیستی در فاصله دور است.
 

کلید ‫واژه‌های مطلب:
سایه وحدت
|
امنیت پایدار
|
رزمایش اقتدار و لایت
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده