سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 12686
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۱۸:۰۵
وزیر دادگستری دستور داد
تشدید نظارت تعزیرات بر بازار ماه رمضان

وزیر دادگستری برای تشدید نظارت بر بازار در ماه رمضان  به سازمان تعزیزات حکومتی دستور ویژه داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی اظهارکرد: تشدید فعالیت و نظارت گشت‌های تعزیرات و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با جرایم تعزیرات از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت دادگستری در ماه رمضان است.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مهمترین اولویت وزارت دادگستری توجه به حقوق مردم و به خصوص روزه‌داران در ماه رمضان است،‌ گشت‌های تعزیرات در این ماه نظارت جدی بر سلامت موادغذایی و کنترل قیمت‌ها خواهند داشت.

 در بازگرداندن اموال بابک زنجانی نسبت به گذشته توفیق چندانی نداشته‌ایم
همچنین وی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اینکه آیا در پرونده بابک زنجانی در زمینه بازگرداندن اموال وی به کشور اتفاق جدیدی رخ داده است، گفت: این پرونده یک سیر قضایی دارد که به اتهام و جرایم رسیدگی می‌شود و یک سیر دیگر آن کشف، شناسایی و فروش اموال و تبدیل آن به پول و بازگرداندن آن است. وزیر دادگستری افزود: در رابطه با بعد اول این پرونده، حکم صادر  شد. در رابطه با بحث اموال که مشکل ماست متاسفانه نسبت به گذشته توفیق چندانی نداشته‌ایم و امیدواریم  بتوانیم در رابطه با  استرداد اموال در این پرونده به جایی برسیم. پورمحمدی در پاسخ به سوالی درباره صحبت‌های دادستان کل کشور در زمینه استفاده از فضای مجازی و اینکه حادثه ستایش ناشی از این فضا بود، گفت: متاسفانه فضای مجازی قدرت ارتباط بسیار عظیمی را دارد و همانند ماشین و هواپیمایی می‌ماند که سرعت و خطرش بسیار بالاست.
وی اظهارکرد: سیاست‌های مقام معظم رهبری نیز دلالت بر این موضوع دارد و تلاش  دولت نیز در این راستاست و جلسات متعددی را در این زمینه برگزار کردیم و امیدوارم که بتوانیم مراقبت‌های لازم ضمن بهره‌برداری مناسب از امکانات از جمله فضای مجازی  را داشته باشیم.

 استفاده از ظرفیت وزارت دادگستری دربحث حقوق محیط زیست
وزیر دادگستری همچنین در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست نیز افزود: یکی از بحث‌های مهم و اولویت‌‌دار حمایت از فعالیت تشکل‌های مردم نهاد است و مردم را باید درگیر با مسائل جدی شوند و ما با حمایت خود آنها را دلگرم کرده و تشویق کنیم. وی با بیان اینکه در این تفاهمنامه حمایت از ضابطان محیط زیست اجرا می‌شود، افزود: ضابطان نقش بسیار مهمی در حفظ و حراست ازمحیط زیست دارند.
پورمحمدی با تشریح وظایف خطیر ضابطان محیط زیست، ادامه بیان کرد: ضابطان محیط زیست نیازمند حمایت و توجه بیشترهستند که در این تفاهم‌نامه از حقوق آنها دفاع و جایگاه ضابطان ارتقا داده شده است. وزیردادگستری تاکیدکرد: باید به اهمیت و اعتلای حفظ محیط زیست و حقوق شهروندی بیش از گذشته پرداخت. وی با بیان اینکه اکنون قوانین ما بسیار روشن، قاطع و شدید است، گفت:‌ رییس قوه‌قضاییه و قضات کشور به شدت به این موضوع حساس هستند و همچنین رهبرمعظم انقلاب تاکیدات زیادی فرمودند و سیاست‌های کلی در این موضوع را نیز ابلاغ کرده‌اند.
پورمحمدی درادامه تصریح کرد: بهترین زمان همکاری و همراهی بین قوا در جهت حقوق محیط زیست است و همچنین در آینده با اجرای جدی و قاطع و مصمم در این تفاهمنامه ضرایب زیست محیطی افزایش می‌یابد و به جایگاه اولیه خود بازگردانده می‌شود. در ادامه نیز معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت محیط زیست درمورد این تفاهمنامه، گفت: وزارت دادگستری و این سازمان بیش از این تفاهم‌نامه همکاری مناسبی در راستای حفظ محیط زیست با هم داشتند ولی اکنون این تفاهمنامه همکاری ما را منسجم‌ تر خواهد کرد. وی بحث حوزه آموزش و پژوهش مشترک و کارگروه حقوق شهروندی درمحیط زیست را از دیگر بندهای این تفاهم نامه برشمرد و افزود: ما به طور جد تلاش خواهیم کرد که درابعاد مختلف در برخورد با جرایم محیط زیستی برای شهروندان آگاهی سازی کنیم و نشست‌های زیادی برگزار خواهیم کرد. ابتکار در ادامه تصریح‌ کرد: ما از ظرفیت‌های وزارت دادگستری در بحث حقوق محیط زیست استفاده‌های زیادی خواهیم داشت.

کلید ‫واژه‌های مطلب:
بابک زنجانی
|
تشدید نظارت‌ها
|
وزیر دادگستری
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده