سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 15620
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۲۲:۱۵
کارشناس انگلیسی:
اوباما بزدل و هیلاری کلینتون جنایتکار جنگی است

استیونسون، فعال اجتماعی و بین‌المللی که با نام «تی‌یوتی» (T.U.T) مخفف عبارت «واقعیت مسلم» (The Undisputed Truth) هم شناخته می‌شود، ماه رمضان گذشته مسلمان شده است. وی در معرفی خود اول‌ازهمه به حمایت همه‌جانبه‌اش
 از حقوق فلسطینیان اشاره می‌کند و آثاری هم در همین باره منتشر کرده است. متن زیر، خلاصه‌ای از مصاحبه مشرق با این کارشناس انگلیسی است.

قطع‌نامه شورای امنیت علیه شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی این‌بار توسط اوباما وتو نشد. به نظر شما دلیل این اتفاق چه بود؟
این‌که چرا اوباما این‌بار قطع‌نامه را وتو نکرد، شاید به این خاطر باشد که او در انتهای دور دوم ریاست‌جمهوری خود است و صرفاً این‌بار نوکری صهیونیست‌ها را نکرده است. بااین‌حال، اوباما هنوز هم یک بزدل است، چون این قطع‌نامه
 را تأیید نکرد، بلکه رأی ممتنع به آن داد، همان‌طور که مصر هم این کار را کرد و به عقیده من «سیسی» هم یک فرد بزدل است. اما به‌هرحال همین‌که این قطع‌نامه تصویب و توجه برخی به این موضوع جلب شد، خودش یک اتفاق خوب است.

آیا ترامپ با توجه به تفاوت‌هایش با اوباما و کلینتون، آینده بهتری را برای آمریکا و دنیا رقم خواهد زد؟
ترامپ قول‌های زیادی داده که باید صبر کنیم و ببینیم می‌تواند به آن قول‌ها عمل کند یا نه. بااین‌وجود، طبق قول‌هایی که داده، به نظر می‌رسد پتانسیل آن را دارد که از اوباما و کلینتون بهتر باشد. البته کلینتون که یک دیوانه روانی است که اگر نظر من را می‌خواهید، به خاطر جنایت‌هایش علیه بشریت، باید به زندان بیفتد یا حتی درملأعام به دار آویخته و اعدام شود. بنابراین ترامپ هرچه که باشد از کلینتون بهتر است. کلینتون به همراه اوباما در بمباران و آواره کردن مردم و نابود کردن 7 کشور دنیا نقش داشته است و اگر انتخاب می‌شد، قطعاً بدون چون‌وچرا مقابل خواسته‌های رژیم صهیونیستی سر خم ‌کرده، سوریه را به‌سوی نابودی کامل پیش می‌برد، و یمن را هم به سرنوشتی مشابه دچار می‌کرد.

وضعیت در سوریه به نفع دولت اسد پیش می‌رود. آیا ترامپ با توجه به قول‌هایی که درباره همکاری با روسیه داده از این پیشرفت‌ها حمایت خواهد کرد یا مانند اوباما تلاش می‌کند تا وضعیت را به سود ائتلاف غربی-عربی و علیه دولت سوریه تغییر دهد؟
به‌طور خاص در مورد سوریه، ترامپ صددرصد بهتر از اوباما و کلینتون است. جهت‌گیری او درباره روابط نزدیک‌تر با روسیه هم این ترجیح را تقویت می‌کند. اگر ترامپ، چنان‌که قول داده، حمایت آمریکا از گروه‌های وابسته به القاعده و به‌اصطلاح شورشیان میانه‌رو در سوریه را متوقف کند، به نظر من می‌تواند رئیس‌جمهور بهتری برای مردم آمریکا و برای همه دنیا باشد.

ترامپ برخلاف مواضعش درباره خاورمیانه، درباره مسلمان‌ها حرف‌های عجیبی زده و گفته ورود آن‌ها به آمریکا را ممنوع خواهد کرد و به جمعیت مسلمان این کشور نیز فشار خواهد آورد.
چه آینده‌ای در انتظار مسلمانان ساکن آمریکاست؟
قطعاً این‌گونه مواضع ترامپ بسیار افراطی هستند. من به‌عنوان یک مسلمان، تهدیدات ترامپ علیه مسلمانان را حتی قابل‌مقایسه با اقداماتی نمی‌دانم که اوباما انجام داد. او در حرف زدن مهربان است، اما هم‌زمان ارتش خود را وارد خاورمیانه و غیرنظامیان مسلمان را بمباران می‌کند. اوباما از قتل‌عام‌های
رژیم صهیونیستی در غزه حمایت می‌کند، به سعودی‌ها سلاح می‌دهد تا مردم یمن را بکشند، و حامی جهادی‌های وهابی در سوریه هم هست. بنابراین حرف‌های ترامپ قطعاً اشتباه هستند و انگیزه هم می‌شوند تا فضای نفرت علیه مسلمانان در جامعه آمریکا به تشدید شود، به‌خصوص که بسیاری از طرفداران ترامپ واقعاً متعصب و دشمن مسلمان‌ها هستند؛ بااین‌حال، من فکر نمی‌کنم این حرف‌ها و مواضع، مشکل بزرگ‌تری از جنگ‌های آمریکا علیه مسلمانان و آواره کردن آن‌ها از کشورهایشان باشد.

کلید ‫واژه‌های مطلب:
نوکری صهیونیست‌ها
|
شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی
|
اوباما هنوز هم یک بزدل است
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده