پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶
الخميس ٤ ذو القعدة ١٤٣٨
Thursday, July 27, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 15650
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۲۳:۲۵
سرمربی پرسپولیس از تیم ملی حمایت کرد
تلاش فدراسیون فوتبال برای حفظ کی‌روش

مسئله اردوهای تیم ملی فوتبال که هر چند هفته یکبار بازی‌های لیگ را تعطیل می‌کرد، با اعتراضات و گله‌گذاری‌های سرمربیان تیم‌های مختلف لیگ برتری همراه بود اما هیچ‌گاه تبدیل به مسئله حادی نمی‌شد چرا که دامنه اعتراضات مربیان آنچنان گسترده نبود ولی اردوی امارات تیم ملی در برهه‌ای که شاگردان کی‌روش پس از این اردو قرار نبود بازی دوستانه‌ای را برگزار کنند باعث شد تا سکوت برانکو بشکند مردی که همیشه سرش پایین بود. این‌بار برانکو  زبان به گلایه گشود. مصاحبه‌ای که تبعات بعدی آن فضای فوتبالی کشورمان را به‌هم ریخته است.

سرمربی پرسپولیس در مصاحبه خود رسما اعلام کرد که اگر تیمش در این فصل قهرمان لیگ برتر نشود مسبب آن کارلوس کی‌روش و سازمان لیگ است. برانکو که 2 بازیکن با ارزش خود را به تراکتورسازی داده بود و دستش خالی‌تر از همیشه شده بود، 7 بازیکن کلیدی‌اش را هم در تیم ملی می‌دید و ناچار شده بود تمرینات خود را با بازیکنانی انجام دهد که بیشتر آنها جایی در ترکیب اصلی پرسپولیس نداشتند. برای همین بود که مربی حرف گوش کن سرخ‌پوشان مصاحبه تندی کرد تا عواقب عدم موفقیت احتمالی تیمش را به گردن نگیرد اما سرمربی پرسپولیس حساب خیلی چیزها را نکرده بود. اینکه او منافع یک تیم باشگاهی را به منافع ملی ترجیح داده بود. برانکو حساب این را نکرده بود که سرمربی پرتغالی تیم ملی منتظر این فرصت است که سرمربی پرسپولیس را هم به چالش بکشاند. همچون مانوئل ژوزه، امیرقلعه‌نویی، عباس ترابیان، سیدمهدی رحمتی، علیرضا اسدی، محمدرضا ساکت، علی کفاشیان و... کی‌روش در تمامی منازعه‌های خود پیروز شده بود و البته که این بار برخلاف دفعات گذشته کسی که شروع کننده یک جدال جدی است خود کی‌روش نیست. این بار سرمربی مورد علاقه هواداران پرسپولیس ماجرا را آغاز کرده که عامل دو دستگی شده است. دودستگی که در میان هواداران پرسپولیس و تیم ملی فوتبال شکل گرفته است. کسانی که اهمیت صعود به جام‌جهانی را درک نمی‌کنند و نمی‌دانند که چیزی با ارزش‌تر از صعود به جام‌جهانی نیست. آن هم در شرایطی که برای نخستین بار است که تیم ملی ما این فرصت را دارد که دو دوره متوالی در جمع برترین تیم‌های جهان حضور داشته باشد. این روزها تیم‌ملی فوتبال کشورمان در راه صعود به جام‌جهانی 2018 در شرایط حساسی قرار دارد، بعد از بازی با تیم سوریه و تساوی در زمین گل‌آلود و با وجود صدرنشینی در گروه A زنگ خطر برای ما به صدا درآمده است. بدون شک مرحله برگشت مسابقات حساس‌تر و سرنوشت‌سازتر از مرحله رفت خواهد بود و نباید فراموش کنیم که تیم‌ملی در روز سوم  فروردین 96 باید در دوحه و در خاک قطر به مصاف تیم‌ملی این کشور برود. مسابقه‌ای که برای قطری‌ها حکم مرگ و زندگی را دارد و به هر قیمتی شده به فکر شکست دادن کی‌روش و شاگردانش هستند. هشتم فروردین 96 نیز چین با مارچلو لیپی خودش را برای رویارویی با شاگردان کی‌روش آماده می‌کند و ازبکستان هم برای اولین بار خواهان صعود به جام‌جهانی است و از همه مهم‌تر بازی با کره‌جنوبی در سئول یک بازی حیاتی برای فوتبال کشورمان در سال آینده محسوب می‌شود. در شرایطی که حریفان با قدرت آماده مرحله برگشت می‌شوند، ما نباید تیشه برداشته و به ریشه‌مان بزنیم. نکته‌ای که امیر حاج‌رضایی هم به آن اشاره داشت:« شرایط کنونی شرایط خوبی برای جدایی کی‌روش نیست و زمان علیه ماست.»

 نتیجه اختلاف کی‌روش و برانکو
نتیجه اختلاف سرمربی تیم ملی با یکی از تیم‌های پرطرفدار پایتخت بدون شک به سود فوتبال ما نخواهد بود. هیچ‌وقت دودستگی جوابی نداشته آن هم برای تیمی که هدفش صعود به جام‌جهانی است. امیرحاج‌رضایی دراین‌باره به نکته مهمی اشاره کرده است:«  می‌خواهم به یک بخش از بیانیه آقای کی‌روش اشاره کنم که او در آن گفته «برانکو در آتشی که به پا کرده خواهد سوخت.» می‌خواستم بگویم که نه آقای کی‌روش! هیچکدام از شما نمی‌سوزید. این فوتبال ملی ایران است که می‌سوزد. این سرمایه‌های ملی ماست که می‌سوزد. شما هر دو دستمزدتان را می‌گیرید و می‌روید و ما می‌مانیم و این فوتبال. اگر قرار باشد در این آتشی که به پا شده کسی بسوزد آن فوتبال ملی ماست و شما دو بزرگوار نه تنها آسیبی نمی‌بینید بلکه پاداش‌های خودتان را گرفته‌اید و خواهید گرفت.»

 برانکو:مشوق حضورکی‌روش بودم
برانکو ایوانکوویچ که به خاطر اتفاقات رخ‌داده مقصر اصلی پرونده استعفا کی‌روش است جلسه‌ای اضطراری در باشگاه پرسپولیس با علی‌اکبرطاهری سرپرست سرخ‌پوشان داشت و پس از آن با خبرنگاران صحبت کرد. صحبت‌هایی که بیانگر آن بود او به دنبال حاشیه‌سازی نیست. برانکو گفت:« در وهله اول فکر می‌کنم باید به این نکته اشاره کنم، تیم ملی ایران تیم ملی خود من است. فکر می‌کنم بعد از این همه سال با علاقه‌ای که بین من و ایران شکل گرفته است، اجازه داشته باشم خودم را یک ایرانی هم بدانم و مثل هر ایرانی روی این کشور، فوتبال و تیم ملی آن تعصب دارم. سال‌ها در تیم‌های ملی و در تیم ایران کار کردم و شرایط و حساسیت‌های آن را درک می‌کنم. به خاطر همین است که واقعا با قبول سختی‌ها، تا حد توان همواره با برنامه‌های تیم ملی همراهی کرده‌ایم و حمایت ما از تیم ملی ایران همیشگی است.»سرمربی سرخپوشان در ارتباط با حاشیه‌های
پیش آمده در روزهای گذشته و صحبت‌هایی که پیش از این داشته است، خاطرنشان کرد:« مگر من چه گفتم؟ آیا گفتیم به تیم ملی بازیکن نمی‌دهیم. صحبت‌های من موجود است. من به نوع برنامه‌ریزی و نحوه اعلام آن نقد داشتم و دیدید که بازیکنانمان را در اختیار تیم ملی گذاشتیم. اگر باور و روش ما حمایت از تیم ملی نبود که چنین نمی‌کردیم. حتی ما نخواستیم که بازیکنانمان را برگردانند. بارها گفته‌ام و فکر می‌کنم این مساله کاملا روشن است که هیچ مشکل شخصی با آقای کی‌روش ندارم. او به عنوان یک همکار و در جایگاه سرمربی تیم ملی ایران برای من محترم است. فکر می‌کنم در تمام این سال‌ها نیز همه متوجه شده‌اند، من نسبت به همه همکارانم چنین رفتاری دارم. در مورد آقای کی‌روش هم، خود من از مشوقین حضورش در تیم ملی ایران بودم.»

 اراده فدراسیون
اما پس از جلسه‌ مدیران فدراسیون برای پیدا کردن راه‌حل مناسب جهت حفظ کارلوس کی‌روش، امیرعابدینی رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال به خبرنگاران گفت:« به عنوان کسی که مطلع است و مسائل را تحلیل می‌کند نظرم را بیان می‌کنم. نظر مهدی تاج و مجموعه فدراسیون جدایی کی‌روش نیست. باید بین کی‌روش و مربیان مخصوصا برانکو که شکافی به وجود آمده، تعاملی ایجاد کرد. اراده فدراسیون جمع کردن این مشکلات و حفظ کی‌روش است. باید او را دعوت کنیم و به ایران بیاید تا در راستای ایجاد وفاق حرکت کنیم.»

کلید ‫واژه‌های مطلب:
علی‌اکبرطاهری
|
برانکو ایوانکوویچ
|
سرمربی پرسپولیس
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده