پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
الخميس ١ المحرّم ١٤٣٩
Thursday, September 21, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 15663
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۲۲:۵۶
با وجود قرارداد با فولادخوزستان
سروش رفیعی پرسپولیسی شد

بالاخره اتفاقی که هواداران پرسپولیس مدت‌ها منتظر آن بودند رخ داد و سروش رفیعی به سرخ‌پوشان پایتخت پیوست. بازیکن سابق تراکتورسازی که خدمت سربازی او به پایان رسیده بود با حضور در باشگاه پرسپولیس با این تیم به توافق رسید و قراردادش را به امضا رساند. این اتفاق درحالی رخ داده که باشگاه فولاد‌خوزستان با ارائه سندی مدعی است با این هافبک ملی‌پوش قرارداد دارد و قصد دارد تا مانع حضور رفیعی در پرسپولیس شود.

هافبک سابق فولاد خوزستان و تراکتورسازی که صحبت‌هایی در خصوص مذاکره با پرسپولیس شنیده می‌شد، با پایان اردوی تیم ملی و پس از مذاکرات نهایی و دریافت کارت پایان خدمتش، مذاکرات نهایی با مسوولان پرسپولیس را
به انجام رساند و در نهایت ظهر دوشنبه قرارداد رسمی‌اش را با سرخ‌پوشان پایتخت به امضا رساند.
سروش رفیعی در نشست خبری که درباشگاه پرسپولیس برگزار شد در خصوص حضورش در این تیم گفت:« ذهنیتی داشتم و گفته بودم که اولویت برای من این بود که لژیونر شوم اما با موقعیتی خوب باید این اتفاق می‌افتاد.
 بعد از مشورت با دوستان برای سفر به خارج از کشور به نتیجه نرسیدم. با همه تفاسیر تصمیم گرفتم که به پرسپولیس بیایم و از آنجایی که بازیکن آزاد بودم صحبت‌هایی را انجام دادم. باید بگویم که از بچگی دوست داشتم که بتوانم در پرسپولیس بازی کنم. من از ابتدا هم پرسپولیسی بودم قلبا هم دوست داشتم در این تیم بازی کنم و با قلبم به پرسپولیس آمدم هر چند که در فوتبال حرفه‌ای گاهی نمی‌شود از قلب پیروی کرد. با این همه با حمایت‌های برانکو و طاهری به پرسپولیس آمدم و امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که در یک فضای خوب در خدمت پرسپولیس باشم. خوشحالم که این تصمیم را گرفتم و امیدوارم کنار مجموعه بزرگ پرسپولیس بتوانم موفقیت‌هایی کسب کنم.»
بازیکن جدید پرسپولیس در مورد مدت قراردادش با این باشگاه تصریح کرد:« همانطور که گفتم من با دل و قلبم به پرسپولیس آمدم و تا زمانی که بتوانم به تیم کمک کنم در پرسپولیس خواهم ماند. مدت قرارداد برای من مهم نیست چون با دلم به پرسپولیس آمدم و امیدوارم که با حمایت و پشتیبانی باشگاه پرسپولیس و هوادارانش به آن چیزی که در ذهنم است که همان لژیونر شدن است برسم.»
رفیعی در مورد شماره 7 پرسپولیس که به تن خواهد کرد، اظهار داشت:« می‌دانستم که این شماره برای علی پروین است و او هم بزرگ پرسپولیس است.
به همین دلیل از طاهری خواستم که بتوانم این شماره را بپوشم. امیدوارم که لایق پیراهن پرسپولیس و شماره 7 این باشگاه باشم. می‌دانم که این شماره متعلق به بازیکن بزرگ فوتبال ایران است و امیدوارم با این پیراهن به موفقیت‌هایی برسم.»
وی درباره اینکه فکر نمی‌کنید شماره 7 پرسپولیس برایت مشکل‌ساز شود، تصریح کرد:« شماره 7 شماره مورد علاقه من است و قبلا هم در برخی تیم‌ها این شماره را پوشیده بودم. به شخصه حس خوبی به شماره 7 دارم و از آن انرژی مثبت می‌گیرم. فکر می‌کنم همین ذهنیت خوب به من کمک می‌کند که بتوانم به پرسپولیس کمک کنم. مطمئن باشید یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک بازیکن حمایت هوادار است.
من همه جا این حمایت هواداران پرسپولیس را دیده‌ام و شاید در این چند وقت به خاطر موقعیتی که داشتم نمی‌توانستم در این تیم بازی کنم. من با قلبم به پرسپولیس آمدم و امیدوار هستم با تمام توان و فنی که دارم در اختیار کادرفنی باشم و آن چیزی را که سرمربی می‌خواهد برای پرسپولیس اجرا کنم.»
خبرنگاری از حضور رفیعی به عنوان یک ملی‌پوش در پرسپولیس سوال کرد که وی گفت:« پرسپولیس تیمی است که همیشه باید بازیکنان خوبی داشته باشد و این سعادت نصیب من شده که یکی از ملی‌پوشان پرسپولیس باشم و ان‌شاءالله بتوانم از پس مسئولیت سنگینی که به من محول شده به خوبی بربیایم. به مرحله بعد هم صعود به جام جهانی است که یک کار بزرگ محسوب می‌شود و امیدوارم بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.»

 لایحه شکوائیه فولادی‌ها از رفیعی
فولادی ها که شکواییه خود را تقدیم کمیته انضباطی می‌کنند اعلام کرده‌اند اگر رفیعی برای پرسپولیس به میدان برود به دلیل اینکه این بازیکن این فصل در دو تیم بازی کرده حتی اگر رای به نفع فولاد هم باشد او فقط محروم می‌شود اما نمی‌تواند برای اهوازی‌ها بازی کند و برای همین خواستار دستور موقت مبنی بر عدم بازی رفیعی تا تعیین تکلیف پرونده شده‌اند.
باشگاه فولاد خوزستان با انتشار رای کمیته انضباطی معتقد است قرارداد سروش رفیعی با پرسپولیس غیر قانونی است و قصد دارد این مسئله را پیگیری کند. در این رای آمده که «تا این زمان اختلاف و یا تخلفی حادث نشده است.» حال باید دید با توجه به پیوستن این بازیکن به تیم پرسپولیس و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی باشگاه فولاد خوزستان که دیروز مدیرعامل این باشگاه در اظهارات خود بر آن تاکید داشته است، چه اتفاقاتی در روزهای آینده رخ خواهد داد؟ این مربوط به زمانی است که هنوز بازیکن نامبرده در اختیار تراکتورسازی تبریز بوده، هنوز تخلفی صورت نگرفته بوده اما اکنون با توجه به اینکه باید به باشگاه فولاد خوزستان می‌آمده وبه پرسپولیس رفته ، باشگاه محق بوده و در حال پیگیری است.
علیرضا اژدری‌زاده در خصوص عقد قرارداد همکاری بین باشگاه پرسپولیس و سروش رفیعی بازیکن باشگاه فولاد خوزستان که به دلیل انجام خدمت مقدس سربازی به تیم تراکتورسازی پیوسته بود گفت: «در فاصله یک روز از زمان پایان خدمت سربازی سروش رفیعی از شنیدن این خبر بسیار متعجب شدم، چرا که تمام تیم‌ها و اهالی فوتبال از دعوای حقوقی ما با این بازیکن خبر داشته و مطلع بودند که یک قرارداد بین این باشگاه و بازیکن نام برده وجود دارد و باشگاه فولاد خوزستان با احترام به حکم کمیته انضباطی تا پایان خدمت سربازی این بازیکن سکوت کرده بود، ضمن آنکه این بازیکن در جلسه کمیته انضباطی و مصاحبه با رسانه‌ها هرگز منکر قرارداد خود با باشگاه فولاد خوزستان نشده و تقاضای رسیدگی درخواست فولاد بعد از اتمام خدمت سربازی کرده است.
همچنین یک نسخه از رای ابلاغی کمیته انضباطی در باشگاه فولاد خوزستان موجود است و  مطابق این رای باشگاه فولاد خوزستان تصمیم داشت و دارد که لایحه شکوائیه خود را به کمیته انضباطی پس از انقضای خدمت سربازی بازیکن ارائه کرد و تعجب من از آن است که باشگاه پرسپولیس و بازیکن نامبرده یک روز پس از اتمام خدمت سربازی بلافاصله اقدام به عقد قرارداد کرده‌اند و هیچ توجهی به جاری بودن دعوایی که چند ماه پیش در کمیته انضباطی طرح شده بود و همچنان قابل پیگیری است، نکرده‌اند، لذا باشگاه فولاد خوزستان حق خود می‌داند برای استیفای حقوق خود اقدامات لازم و پیگیری‌های قانونی را انجام و نتیجه اقدامات قبل و آینده را به صورت شفاف در اختیار افکار عمومی خود قرار دهد.»

کلید ‫واژه‌های مطلب:
شکوائیه فولادی‌ها از رفیعی
|
سروش رفیعی
|
باشگاه پرسپولیس
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده