سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 15664
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۲۲:۵۷
رییس قوه قضاییه:
خیال باطل آمریکایی‌ها دور کردن مردم از آرمان‌های انقلاب است

رییس قوه قضاییه با اشاره به اظهارات اخیر جان کری وزیر خارجه آمریکا و توصیه او به دونالد ترامپ رییس‌جمهور منتخب این کشور مبنی بر افزایش فشارها به ایران، اظهار کرد: متاسفانه آمریکایی‌ها از این تجربیات پند نمی‌‌گیرند و تلاش دارند که ملت ایران را از اهداف و آرمان‌های بزرگ انقلاب دور کنند در حالی که این خیال باطلی است.

 به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تسلیت وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) تصریح کرد: تعبیر «فان لک عند الله شانا من الشان» که در زیارت ایشان آمده است، کاشف از مقام معنوی کریمه اهل بیت است. وجود معنوی ایشان موجب جذب و جلب عالمان و بزرگان به شهر مقدس قم شده است و امروز قم به برکت مضجع شریف حضرت معصومه (س) یکی از بزرگترین مراکز علمی جهان اسلام و بلکه با ملاحظه برخی امور، بزرگترین مرکز علمی جهان اسلام و تشیّع است.
وی افزود: تدریس علوم و تعلیم و تعلم معارف اهل بیت (ع) و ترویج اخلاق اهل بیت (ع) در این شهر از ناحیه عالمان بزرگ به سراسر کشور و جهان اسلام نورافشانی می کند و ما باید خداوند را به جهت اعطای این نعمت بزرگ به کشورمان شکرگزار باشیم.
رییس قوه قضاییه در ادامه با تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: از خدا می خواهیم که روح ایشان را با ارواح طیبه شهدا، صدیقین و ائمه اطهار(ع) محشور کند.
آیت‌الله آملی لاریجانی خاطر نشان کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سالهای متمادی قبل از انقلاب از مجاهدان خستگی‌ناپذیر، بعد از انقلاب یار صدیق حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری و در همه فراز و نشیب‌های انقلاب، شخصیتی تاثیرگذار بود.
وی با بیان اینکه ارتحال ایشان بسیار ناگهانی و تکان‌دهنده بود، تصریح کرد: این حادثه، سرنوشت محتوم همه ابناء بشر و  خصوصا بیدار باشی برای همه ما مسئولان است تا همگی خود را برای تنهایی و مسیر بی‌نهایت پس از مرگ آماده کنیم.
آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه توجه به این معانی و عالم پس از مرگ، آثار مهمه‌ای در حیات دنیوی انسان دارد، روایت با مضمون «ذکر الموت افضل العباده» را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: درگذشت شخصیت‌های بزرگ این اثر را دارد که به نوعی بیدار باش برای قلوب همگان است تا مسیر آینده خود را بهتر بشناسند. از خداوند متعال می‌خواهیم که روح آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را مشمول عنایات خاصه خود بگرداند و وی را از رحمت واسعه خود که می‌فرماید «نبیء عبادی أَنّی أَنا الغفور الرحیم» بهره‌مند سازد. برای ایشان علو درجات و برای بازماندگانشان صبر و اجر را مسئلت می‌کنم.

 مردم و روحانیت نسبت به جدایی از یکدیگر هوشیار باشند
رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز قیام 19 دی مردم قم، این قیام را قیامی معنادار و سرآغاز آخرین حرکت‌های منجر به انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: رژیم طاغوت گمان می‌کرد که میان مردم و روحانیت فاصله انداخته و شاید با انتشار مقاله‌ای توهین‌آمیز علیه حضرت امام (ره) قصد داشت این فاصله را بسنجد اما با حضور مردم بصیر در صحنه، این خیال باطل آنها از بین رفت.
وی افزود: نکته مهم در این حادثه آن بود موضوعی که به ذهن برخی شاید کوچک می‌آمد، در نظر اهل بصیرت مطلب مهمی تلقی شد و همین امر بود که موجب شد مردم به خوبی درک کنند که پشت صحنه توهین به امام راحل(ره) مطلب دیگری است و آن طراحی رژیم برای جدایی مردم از روحانیت بود.
آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه تلاش برای انشقاق میان مردم و روحانیت هنوز هم وجود دارد، به برخی دیدگاه‌ها از جمله تز اسلام منهای روحانیت اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مسائلی که امام نسبت به آن بسیار حساسیت نشان می‌داد همین تز اسلام منهای روحانیت بود که آن را خیانت به اسلام و مردم می دانست. امروز هم تلاش‌هایی در این عرصه صورت می‌گیرد که برای خنثی کردن این نقشه‌های خائنانه باید مردم و روحانیت به هوش باشند.
رییس قوه قضاییه ادامه داد: مساله جدایی مردم از روحانیت فقط بحث اشخاص روحانی نیست بلکه مقصود افرادی که این دیدگاه را دنبال می‌کنند، جدا شدن مردم از تعالیم و آموزه‌های دینی است زیرا می‌دانند حاملان این آموزه‌ها، متخصصان و عالمان دین هستند.
وی با بیان اینکه حمله به روحانیت و اشخاص روحانی در باطن، حمله به تعالیم دینی است، خاطرنشان کرد: ما این تعبیر را قبول نداریم که روحانیت یک قشر است بلکه از نگاه ما روحانیون متخصصانی هستند که تخصصشان بازنشر تعالیم و آموزه‌های دینی است.
آیت‌الله آملی لاریجانی با تاکید مجدد بر لزوم هوشیاری نسبت به تلاش‌های تفرقه‌افکنانه میان مردم و روحانیت تصریح کرد: هم روحانیت باید توجه کند که اعمال، گفتار و کردارش جذب‌کننده باشد نه دفع‌کننده و هم مردم باید با بصیرت هر چه بیشتر، ارتباط خود را با روحانیت حفظ کنند تا توطئه‌های خائنانه دشمن در این زمینه هیچ مجالی نداشته باشد.

 آمریکا می‌خواهد ملت ما را از آرمان‌های انقلاب دور کند
رییس قوه قضاییه در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اظهارات اخیر جان کری وزیر خارجه آمریکا و توصیه او به دونالد ترامپ رییس‌جمهور منتخب این کشور مبنی بر افزایش فشارها به ایران اظهار کرد: متاسفانه این شخص در آخرین لحظات حضور خود در کسوت وزارت امور خارجه و در زمان خداحافظی، بار دیگر زهر خود را ریخت. گرچه به نظر می‌رسد که چنین اظهاراتی از ناحیه کسی که در مسیر مذاکره و برجام حضور داشته و ظاهرا برای رفع تحریم‌ها تلاش کرده عجیب باشد اما هیچ چیز از دشمن عجیب نیست زیرا طبیعت چنین دشمنی همین است.
وی افزود: توصیه جان کری به ترامپ مبنی بر تشدید تحریم‌ها به منظور عقب‌نشینی ایران از توسعه برنامه موشکی و حمایت از جریان مقاومت در منطقه، نشان‌دهنده بازگشت آمریکا به نقطه اول و درس نگرفتن از تجربیاتی است که در این سالها به دست آورده است.
آیت‌الله آملی لاریجانی اذعان کرد: متاسفانه آمریکایی‌ها از این تجربیات پند نمی‌‌گیرند و تلاش دارند که ملت ایران را از اهداف و آرمان‌های بزرگ انقلاب دور کنند در حالی که این خیال باطلی است و ما امیدواریم که مردم و مسئولان با همدلی واتحاد و از همه مهمتر با تبعیت از فرامین و ارشادات مقام معظم رهبری، مسیرهای دشوار انقلاب را به سلامت طی کنند.
بر اساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون پیش‌نویس آیین‌نامه قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران در دستور کار مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از این آیین‌نامه به تصویب رییس قوه قضاییه رسید.

کلید ‫واژه‌های مطلب:
دور کردن مردم از آرمان‌های انقلاب
|
آیت الله صادق آملی لاریجانی
|
رییس قوه قضاییه
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده