سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 15669
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۲۳:۱۸
حجت الاسلام قاضی عسکر:
ایران محورهای مورد نظر خود را درباره حج به عربستان اعلام می‌کند

ماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به دریافت دعوتنامه عربستان برای برگزاری دیدارها و مذاکرات دوجانبه در زمینه مراسم حج، بیان کرد: ایران پاسخی مبتنی بر محورهای مورد نظر خود را در روزهای آینده ارسال می‌کند.

حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر درنشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه دعوتنامه عربستان برای برگزاری دیدارها و مذاکرات دو جانبه در زمینه حج بصورت رسمی دریافت شده است، اظهار کرد: متن این دعوتنامه با دعوتنامه‌های گذشته خیلی تفاوت ندارد.

 لزوم سرعت بخشیدن به فعالیت کمیته‌های کارشناسی
وی ادامه داد: با توجه به محورهای مورد نظر، ایران در روزهای آینده پاسخ آن را ارسال خواهد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت لزوم سرعت بخشیدن به فعالیت کمیته‌‎های کارشناسی برای مشخص کردن محورهای مذاکرات و نکات مورد نظربرای حج گذاری زائران ایرانی را خواستار شد و عنوان کرد: تمامی امور مرتبط با حج ازجمله اسکان، تغذیه ، امور پزشکی ، حمل و نقل و امنیت حجاج ، مسایل بانکی و کنسولی و... باید به سرعت کارشناسی و راهکار مناسب اندیشیده شود.
دراین نشست همچنین حمید محمدی سرپرست سازمان حج وزیارت و مدیران بخش‌های مختلف در این سازمان و بعثه مقام معظم رهبری به بیان نقطه نظرات خود درباره مشکلات اجرایی و انتظاراتی که باید درمذاکرات دو طرف مطرح شود، پرداختند .
سخنرانان تاکید کردند که برای اعزام زائران ایرانی به حج 96 باید مقدمات لازم درایران وعربستان فراهم شود و با توجه به قطع روابط دو‌کشور و فرصت باقیمانده، عربستان باید در مواردی که به این کشور مربوط است، همکاری کند.

 سیاست‌گذاری درباره نحوه ثبت نام از زائران
نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت در ادامه این جلسه از مسئولان حوزه‌های مختلف در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری خواست که اجرایی کردن محورهای ستادی را در برنامه خود قرار دهند و درخصوص نحوه ثبت نام از زائران با توجه به ملاحظاتی که وجود دارد سیاست گذاری کنند.
فرهاد پرورش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) نیز  دراین جلسه درباره آمادگی‌ها و تمهیدات این شرکت برای پروازهای حج گزارشی ارائه کرد و قرار شد محورهای مورد نظرهواپیمایی هما جمع بندی و به سازمان حج ارائه شود.
حجت الاسلام قاضی عسکربا اشاره به اینکه هیات ایرانی برای مذاکره به عربستان اعزام خواهد شد، تاکید کرد: درمذاکرات با طرف مقابل خواسته‌های ایران ازجمله امور مربوط به شهدای مسجد الحرام و منا مطرح خواهد شد.
نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت بیان کرد: امیدواریم زمینه ، برای انجام حجی باشکوه، عزتمند همراه با‌ آرامش و امنیت زائران فراهم شود.
 

کلید ‫واژه‌های مطلب:
قطع روابط دو‌کشور
|
حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر
|
سازمان حج و زیارت
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده