سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 15693
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۳:۰۳
چگونه از پتانسیل درونی خود بهره برداری حداکثری کنیم؟
7 روش برای بهبود انگیزه افراد

این روزها روش‌های زیادی برای بهبود و افزایش انگیزه درونی می‌شنویم. خوشبختانه، علم در این رابطه راه‌حل‌هایی را برای بهره‌برداری حداکثری از زمان و توانایی‌های شما ارائه کرده تا بتوانید انگیزه روزانه خود را بهبود دهید. راهکارهای زیر برای افرادی که فکر می‌کنند انگیزه کافی برای انجام کارها را ازدست‌داده‌اند می‌تواند مفید باشد:

 تفاوت ایجاد کنید
اگر کار خود را به امید ایجاد یک تغییر در دنیا آغاز کرده‌اید، باید سطح خود را بالا نگه‌دارید و این عادت را در خود ایجاد کنید که انگیزه کافی برای حرکت روبه‌جلو داشته باشید. درصورتی‌که از میزان تفاوت ایجادشده توسط شغل خودآگاهی کافی ندارید، انجام کاری مشابه را در نظر داشته باشید و اگر تلاش‌های فعلی شما تأثیر موردنظر را در پی نداشته‌اند، باید بدانید که برای تغییر شغل یا شروع فعالیت جدید، هیچ‌وقت دیر نیست.

 به خودتان جایزه بدهید!
شاید از دانستن این نکته تعجب کنید، اما باید بدانید که با توجه به تحقیقات علمی 75 درصد از کاری که اقدام به انجام آن می‌کنیم نتیجه انگیزه‌ای است که به‌وسیله پاداش‌ها شکل می‌گیرد. بنابراین چرا نباید مردم به‌صورت هفتگی یا حتی روزانه پاداشی را برای خود کنار بگذارند؟

 هیچ موفقیتی کوچک نیست
اهداف خود را به مقاصد کوچک‌تر تقسیم کنید تا بتوانید به آن‌ها دست پیدا کنید و آن‌ها را در این مسیر بررسی نمایید. زمانی که به موفقیت در کاری می‌رسید، ذهن شما اطلاعات آن را به مدت طولانی‌تری نگه‌داری می‌نماید و این امکان را فراهم می‌کند تا به شکل بهتری مجموعه اهداف خود را تکمیل کنید. دوپامین (ماده شیمیایی موجود در مغز) با هر بار پیروزی ترشح می‌گردد و باعث می‌شود به احساس خوبی برسیم و از کاری که انجام داده‌ایم لذت ببریم، بنابراین زمانی که قرار است حرکت به سمت مقصد بعدی را شروع کنیم، مجدداً این احساس انگیز‌ه‌ای را برای حرکت در ما ایجاد می‌کند.

 باتری‌هایتان را شارژ کنید!
آیا به این احساس رسیده‌اید که در حال خاموشی و فرسودگی هستید؟ اگر چنین است، باید هر چه سریع‌تر آن را از بین ببرید. شاید گفتن این مورد بی‌ربط به نظر برسد، اما ثابت‌شده است که نوشیدن آب‌میوه‌های شیرین و سرد به افزایش انگیزه کمک می کند و بهتر است پس از حدود 50 دقیقه فعالیت کاری، حدود 15 دقیقه استراحت کنید.

 خودتان را گول بزنید!
واقعیت این است که شما توانایی فریب دادن (یا آموزش) مغز خود را برای رسیدن به عادات جدید و متفاوت دارید و می‌توانید آن را به‌عنوان یک نکته مثبت به زندگی خود اضافه کنید. به‌عنوان‌مثال، به خودتان بگویید که می‌خواهید برای دریافت انگیزه بیشتر، از این به بعد زودتر از خواب بلند شوم. برای این منظور 2 ساعت زودتر از زمان گذشته بیدار شوید و در عوض فکر کردن به از دست رفتن 2 ساعت خواب شیرین، به این فکر کنید که به‌نوعی هرروز 2 ساعت بیشتر می‌توانید زندگی کنید و وقت کافی داشته باشید. نتیجه این خواهد شد که در آخر هفته یک روز کاری کامل را به برنامه‌ریزی خود اضافه کرده‌اید!

 سالم زندگی کنید
با توجه به تحقیق انجام‌شده در سال 2015، مشخص شد که عامل انگیزشی که باعث فعالیت بهتر کارمندان می‌شود سلامت آن‌هاست. استراحت کافی و سرحال بودن در بهترین شکل برای حفظ روحیه انگیزشی بسیار ضروری است. باوجود مصرف روزانه سبزیجات و تأثیرات آن، باید بدانید که ورزش روزانه می‌تواند به ترشح مواد شیمیایی مفید برای مغز منجر شود و به شما کمک کند تا در طول روز باروحیه خوب فعالیت کنید.

 میراث خود را مشخص کنید!
به گزارش باشگاه خبرنگاران، دانستن اینکه وقت و عمر شما محدود است می‌تواند انگیزه فوق‌العاده‌ای را ایجاد کنید. طی پژوهش انجام‌شده توسط دانشگاه استنفورد مشخص شد افرادی که تصویر قدیمی از خود در ذهن دارند قادر هستند تا انگیزه خود را بالا ببرند و اندوخته بیشتری برای دوران بازنشستگی داشته باشند. مسلماً (و به‌احتمال‌زیاد) شما نمی‌‌توانید مانند روز گذشته خود زندگی کنید اما برای حفظ انگیزه درونی، عادت کنید تا به سمت آرمان‌های بزرگ خود در آینده درحرکت باشید.

کلید ‫واژه‌های مطلب:
تغییر در دنیا
|
پتانسیل درونی
|
بهبود انگیزه افراد
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده