سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 321
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۲/۱۱/۲ - ۱۴:۳۰

انفجاری دیگر در منطقه مسکونی شیعیان بیروت
گروه خبر- لبنان ديروز نيز روزي خونين را سپري كرد و گروه‌هاي تكفيري و تروريستي در ادامه ماموريت خود براي كشاندن این کشور بر لبه پرتگاه در كنار انفجار تروريستي در حومه شيعه‌نشين بیروت (ضاحیه) در شمال لبنان که منطقه‌ای سني‌نشين است نيز درگيري هاي خونيني را به پا كردند.
در چارچوب سياست غرب و برخي كشورهاي عربي براي ايجاد جنگ فرقه‌اي و مذهبي در لبنان گروه‌هاي تروريستي ديروز انفجاري تروريستي را در منطقه شيعه‌نشين جنوب بیروت صورت دادند كه 5 شهید و 46 زخمی به همراه داشت در حالي كه همزمان در چارچوب سياست تفرقه قومي در لبنان در منطقه سني‌نشين شمال لبنان نيز درگيري‌هاي مسلحانه‌100 كشته و زخمي بر جاي گذاشت. 
مسئولان و شخصیت‌های سیاسی مهم لبنان با محکوم کردن انفجار تروریستی در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت گفتند که عناصر تکفیری، تروریسم را در این کشور جشن گرفته‌اند.
سلام تمام، نخست‌وزیر مامور تشکیل دولت لبنان، انفجار منطقه ضاحیه را محکوم و آن را اقدامی تروریستی توصیف کرد. وی خواستار پاسخ به این اقدام تروریستی از طریق تقویت جبهه داخلی در لبنان شد. امین جمیل، رییس حزب کتائب لبنان نیز انفجار محله «حاره حریک» را که مقر اصلی طرفداران حزب‌الله لبنان به‌شمار می‌رود، حمله علیه همه لبنان دانست.
علی حسن خلیل، وزیر بهداشت لبنان نیز در گفت‌وگو با شبکه المنار گفت: به نظر می‌رسد که نبرد با تروریسم تمام عیار است و حد و مرزی ندارد و این تروریسم می‌خواهد امنیت و ثبات را بدون هیچ هدف مستقیمی به جز کشتار، برهم بزند.علی عمار، از نمایندگان مجلس لبنان، نیز با حاضر شدن در محل انفجار گفت: برخی از لبنانی‌ها باید از سیاست توجیه این عملیات‌ها دست بردارند.ولید جنبلاط، رییس حزب مبارزه ملی نیز گفت: لبنان وارد حلقه‌ای جنون‌آمیز شده است و عناصر تکفیری جشن گرفتن تروریسم را آغاز کرده‌اند.نجیب میقاتی، نخست‌وزیر پیشبرد امور لبنان، نیز با محکوم کردن انفجار تروریستی جدید و شهید و زخمی شدن مردم در آن گفت: کلمات از بیان درد و رنجی که از مشاهده این صحنه‌های جنایت می‌بینیم، عاجز است.اسامه سعد، دبیرکل سازمان مردمی ناصری لبنان، نیز با محکوم کردن انفجار تروریستی در حاره حریک هشدار داد: اقدامات تحریک‌آمیز سیاسی و مذهبی ممکن است کشور را به لبه پرتگاه ببرد. نبیل نقولا، عضو فراکسیون اصلاح و تغییر در پارلمان لبنان، نیز اقدامات تروریستی را محکوم کرد و خواستار ایستادن همگان در صف واحدی برای مقابله با آن شد.امیل لحود، رییس جمهوری سابق لبنان، در بازدید از محل انفجار گفت که این انفجارها ساخته و پرداخته تکفیری‌هاست که از فرایند جاری برای بازگرداندن ثبات امنیتی و سیاسی زیان دیده‌اند. محمد قبانی، از اعضای فراکسیون جریان المستقبل در پارلمان لبنان، هم انفجار امروز ضاحیه را محکوم و آن را اقدامی علیه همه لبنان توصیف کرد.نماینده پارلمان لبنان و یکی از اعضای حزب‌الله در سخنانی تاکید کرد: انفجارهای بیروت تاثیری بر موضع سیاسی حزب‌الله نخواهد داشت. منابع خبری اعلام کردند تيراندازي شديد در نزديک محل انفجار روي داده است . وزارت بهداشت لبنان آمار اولیه قربانیان انفجار حاره حریک در جنوب بیروت را پنج شهید و 46 زخمی اعلام کرد.در همين حال منابع خبری لبنان از کشته شدن دست‌کم 7 کشته و زخمی شدن 85 نفر دیگر در شهر طرابلس در شمال لبنان خبر دادند.
کلید ‫واژه‌های مطلب:
شیعیان بیروت
|
بیروت
|
لبنان
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده