سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 336
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۲/۱۱/۴ - ۱۶:۰۹
حاضران در ژنو 2 از مواضع خود کوتاه نیامدند؛ 
نشست بی‌نتیجه
گروه خبر- همزمان با شكست‌هاي سنگين غرب در حوزه ميداني سوريه، ژنو 2 كه از همان ابتدا ويرانه‌اي بود كه غرب با فريبكاري سعي در نمايش ظاهري زيبا و كارآمد از آن را داشت، ديروز در حالي برگزار شد كه مجموع تحولات اين نشست نشان داد كه اين ويرانه هرگز به آباداني نخواهد رسيد و نهال سياسي كاري ادعايي غرب جوانه نزده خشك شده است.
ژنو 2 در حالي برگزار شد كه عملا نهال كاشته شده توسط غرب براي سلطه بر سوريه، جوانه نزده خشك شد چنان‌كه بسياري از حاضران در نشست با طرح‌هاي غرب مخالفت كردند و در نهايت اجلاس بدون نتيجه ملموسي به پايان رسيد. نشست ژنو 2 ديروز در حالي برگزار شد كه وزیر امور خارجه سوریه از طرف ملت و نظام سوريه گفت: هرگونه سخن گفتن از رفتن «بشار اسد»، این کنفرانس را از مسیرش خارج می‌کند. وی اظهار کرد: هیأت سوری حاضر در کنفرانس، نماینده ملت، ارتش و «بشار اسد»، رییس‌جمهوری سوریه است و اکنون زمان نمایان شدن حقیقتی است که مخدوش شده است. برخی می‌خواهند که سوریه به قرون وسطی باز گردد. وی در ادامه گفت: مایه تاسف است که نمایندگان کشورهایی اکنون با ما در اینجا حضور دارند که دست‌های‌شان به خون سوری‌ها آغشته شده است. وی در خطاب به کشورهای حامی تروریسم در سوریه گفت: سوریه با تمام توان از خود دفاع می‌کند. شما باید ارسال اسلحه به این کشور و حمایت از تروریست‌ها را متوقف کنید و به محاصره پایان دهید. اگر شما نگران اوضاع انسانی در سوریه هستید، سلاح نفرستید. برخی کشورها فراموش کرده‌اند که عاملان ۱۱ سپتامبر در نیویورک، الان در سوریه مشغول فعالیت هستند. مقاومت و پایداری ملت سوریه موجب شد تا تحریم شوند و به بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها و زیرساخت‌ها حمله شود. بان کی‌مون، دبير كل سازمان ملل، در میانه سخنرانی وزیر امور خارجه سوریه، از ولید معلم خواست سخنرانی خود را به پایان برساند و از اظهارات وی علیه برخی مقامات غربی انتقاد کرد. وزیر امور خارجه سوریه ضمن درخواست وقت بیشتر برای پایان دادن به سخنرانی خود به بان کی مون گفت: شما در نیویورک زندگی می‌کنید اما من در سوریه زندگی می‌کنم، من حق دارم درباره اوضاع سوریه صحبت کنم. وی افزود: پس از 3 سال رنج و سختی این حق مااست که حرف بزنیم. 
با پایان یافتن نشست افتتاحیه در عصر دیروز، قرار شد مذاکرات مستقیم میان دولت سوریه و نمایندگان مخالفان تحت نظارت سازمان ملل، روسیه و آمریکا از صبح جمعه آغاز شود.
کلید ‫واژه‌های مطلب:
نشست بی‌نتیجه
|
ژنو 2
|
سوريه
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده