سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 376
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۲/۱۱/۸ - ۱۷:۰۳
در کمیسیون تلفیق بودجه 93 به تصویب رسید؛
پایان پرداخت همگانی یارانه نقدی
گروه خبر- کمیسیون تلفیق بودجه 1393 کل کشور سازوکار تخصیص یارانه نقدی برای سال آینده را تغییر داد. اعضای کمیسیون تلفیق در جلسه عصر دیروز خود که آخرین جلسه این کمیسیون پیش از طرح لایحه بودجه در صحن علنی مجلس بود، به بررسی تبصره الحاقی دولت به این لایحه درباره نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها پرداختند که در جریان این بررسی، پیشنهادی به تصویب رسید که بر اساس یارانه نقدی فقط به خانوارهای نیازمند تعلق خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون تلفیق، در این باره گفت: کمیسیون تلفیق مصوبه مهمی با پیشنهاد کمیسیون ویژه حمایت از تولید داشت که می‌تواند سرنوشت یارانه های نقدی را در اقتصاد ایران تغییر دهد؛ با تصویب کمیسیون تلفیق، یارانه نقدی صرفا به سرپرست خانواده های نیازمندی پرداخت خواهد شد که مجموع درآمد آنها کمتر از رقم تعیین‌شده از سوی دولت باشد. 
وی تاکید کرد: بر این اساس دولت باید ابتدا سطح درآمدی مکفی برای هر خانوار را تعیین کند که این سطح درآمدی بر اساس شرایط اقتصادی، تورم و درآمد خانواده تعیین می‌شود و تنها کسانی می‌توانند یارانه نقدی دریافت کنند که زیر سطح درآمدی مورد نظر باشند.
نماینده شاهین‌شهر افزود: بر اساس این مصوبه، چنانچه پس از بررسی و تحقیق درباره اموال سرپرست خانوار مشخص شود که میزان درآمد وی بیشتر از رقم تعیین شده برای دریافت رایانه بوده اما اقدام به دریافت یارانه نقدی کرده است، به میزان سه برابر یارانه دریافتی جریمه می‌شود. عضو کمیسیون تلفیق بودجه تاکید کرد: در صورت تصویب نهایی این مصوبه، افرادی که نیازی به یارانه نقدی ندارند، حذف می‌شوند و یارانه نقدی به سمت نیازمندان جامعه هدایت می‌شود.
ایرج ندیمی، دیگر عضو کمیسیون تلفیق، در تشریح مصوبه این کمیسیون درباره هدفمندی یارانه‌ها گفت: بر اساس این مصوبه یارانه نقدی صرفاً به سرپرست‌خانوارهای نیازمند متقاضی، پرداخت خواهد شد که مجموع درآمد سالیانه آنها کمتر از رقم تعیین شده توسط دولت باشد و در موعد تعیین‌شده به مراکز ثبت‌نام مراجعه کنند.
به گزارش فارس، وی افزود: در ادامه این مصوبه آمده است که اگر شخصی با درآمد سالانه بیشتر از سطح تعیین‌شده توسط دولت، اقدام به دریافت یارانه کند، به میزان سه برابر یارانه دریافتی جریمه خواهد شد.
کلید ‫واژه‌های مطلب:
صحن علنی مجلس
|
کمیسیون تلفیق بودجه
|
یارانه نقدی
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده
نکته بین:

ممکن است کسی در آمد از راه سپرده گذاری داشته باشد آنهم از نوع ده الی پانزده در صد زیر نرخ تورم وبا کل پولش هم نتواند آلونکی شصت متری برای فرزندش تهیه کند واونا به سر سامان برساند آیا این شخص غنی هست بایستی دقت شود حق کسی ضایع نشود

شما قبلا به این نظر رای داده اید

97

10

کاوه:

اگرقرار باشه30 درصد خانوار یارانه بگیرند وبعدش حاملهای انژری هم سرسام آور بالا بره تورم هم نجومی بالا میره پس طبقه متوسط چه باید بکنه.کسی نیست جلوی تورم رو بگیره ؟خدا بخیر کنه فقرو فلاکت یارانه نگیرهارا.

شما قبلا به این نظر رای داده اید

72

1