پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
الخميس ١ المحرّم ١٤٣٩
Thursday, September 21, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 431
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ - ۲۰:۳۵
شكست تروريست‌ها و حاميان آنها شتاب گرفت 
 ارتش سوريه در مرز پيروزي نهايي 
گروه خبر- حمايت‌هاي تسليحاتي كشورهاي عربي و غربي نيز نتوانسته گروه‌هاي تروريستي را از كمند ارتش سوريه رهايي دهد چنانكه گزار‌ش‌هاي منتشرشده از قرار داشتن ارتش سوريه در آستانه پيروزي نهايي حكايت دارد. 
وزیر دفاع سوریه در هنگام بازدید از بخش‌های آزادشده در استان حلب تاکید کرد که حلب با رهبری بشار اسد و با قهرمانی‌های ارتش سوریه پیروز باقی خواهد ماند. 
فهد جاسم الفریج، وزیر دفاع سوریه و معاون فرمانده کل ارتش و نیروهای مسلح این کشور در هنگام بازدید از بخش‌های نظامی در استان حلب سلام بشار اسد، رییس‌جمهور سوریه را به نیروهای ارتش این کشور رساند و اعلام کرد که اسد به دلیل قهرمانی‌ها و جانبازی‌های آنها در راه تحقق مجدد امنیت و ثبات در سراسر سوریه 
به خود می‌بالد.
وی تاکید کرد: با رهبری بشار اسد و قهرمانی‌های ارتش سوریه و با همکاری ساکنان حلب این استان پیروز باقی خواهد ماند و در آینده نزدیک تمام گروه‌های تروریستی و مسلح از بین خواهند رفت. این مقام سوری افزود: اسراییل و عربستان از تروریسم علیه سوریه حمایت می‌کند و این تروریسم با ضربه‌های ارتش قهرمان ما ناکام و سرنگون خواهد شد و پیروزی نزدیک است. 
در همين حال روزنامه الوطن سوریه از پیوستن افراد مسلحی از ترکیه به گروه تروریستی جبهه‌الاسلامیه در سوریه خبر داد. کارشناسان نظامی سوری نیز با اشاره به اینکه ورود افراد مسلحی از ترکیه به خاک سوریه برای نخستین بار صورت نگرفته است اظهار کردند تاکنون چند گردان‌ که در درگیری‌های مناطق پیرامونی فرودگاه حلب شرکت داشتند وارد سوریه شدند. 
در همين حال «مهدی دخل الله»، وزیر اسبق اطلاع‌رسانی سوریه با اشاره به طرح عربستان برای متحد کردن صفوف تروریست‌ها،‌ تاکید کرد از عربستان بیش از این انتظار نمی‌رود و بدون تردید این اقدام با هماهنگی آمریکا صورت گرفته است.
از سوي ديگر بشار الجعفري، نماینده دایم سوریه در سازمان ملل، طی سخنانی اعلام کرد: ما در مذاکرات ژنو صادقانه و با خلوص نیت پیش رفتیم اما مخالفان فقط آنچه را به آنان دیکته شده بود می‌گفتند و نمی‌توانستند واکنش خوبی را از خود بروز دهند.  در همين حال ارتش سوریه به حمله گروه‌های مسلح که پیش‌تر تحت عنوان نبرد «فجر الربیع» و با همکاری تروریست‌های «ارتش آزاد» مستقر در ریف غربی درعا آغاز کرده بودند، پایان داد. 
یگان‎های ارتش سوریه چند نقطه استراتژیک در المریعیه و بوستان‌های آن در دیر الزور را تحت کنترل کامل در آوردند. همچنین گزارش شده است، ارتش سوریه پیشتر به کوه استراتژیک «الثرده» در ریف دیر الزور تسلط یافته است. «مک‌کین»، سناتور جمهوریخواه سنای آمریکا نیز اذعان کرد نیروهای دولتی سوریه در درگیری‌های میدانی پیروزی‌هایی به دست آورده‌اند. خبر ديگر آنكه ارتش سوریه شدیدترین حمله صورت‌گرفته به زندان مرکزی حلب از سوی گروه‌های تروریستی مسلح را دفع کرد. 
کلید ‫واژه‌های مطلب:
وزیر دفاع سوریه
|
شكست تروريست‌ها
|
ارتش سوريه
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده