سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 458
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ - ۲۱:۰۵
آل‌خليفه در اجراي طرح اختلاف‌افكني ديني نيز ناكام ماند؛
تحصن بحريني‌ها در اعتراض به انحلال شورای علما 
مردم بحرين در حالي که در اعتراض به انحلال شوراي علما و سركوب گسترده اعتراض‌هاي مسالمت آميز مردم تحصن و تظاهرات گسترده برپا کردند، تاكيد كردند که آل ‌خليفه ماموريت غرب براي رويارويي با جهان اسلام را اجرا مي‌كند. آل خليفه و آل سعود كه در سركوب مطالبات مردم بحرين ناتوان بوده‌اند اكنون نسخه جديد غرب يعني رويارويي با جهان اسلام را در پيش گرفته‌اند كه محور آن را مقابله با نمادهاي اسلامي نظير مساجد و حسينيه‌ها نيز حذف مراكز و نهادهاي وابسته به علماي ديني تشكيل مي‌دهد. 
شماري از مردم بحرين در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز در اعتراض به تصميم رژيم حاکم براي انحلال مجلس عالي علماي اسلامي بحرين تحصن کردند. این تحصن در حالی برگزار می شود که واکنش ها و اعتراض‌ها به تصمیم دیوان عدالت اداری بحرین در خصوص انحلال شورای اسلامی علمای این کشور و مصادره اموال آن، همچنان ادامه دارد. دادگاه عالی اداری رژیم بحرین روز چهارشنبه (9 بهمن ماه 1392) با صدور حکمی سیاسی در باره شکایت «خالد بن علی آل خلیفه» وزیر دادگستری و امور اسلامی، شورای اسلامی علمای بحرین را منحل کرد. 
شورای اسلامی علمای بحرین در سال 2005 توسط آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تأسیس شد. بیشتر طلبه‌های علوم دینی بحرینی در این شورا عضو هستند و فعالیت‌های آن بر موضوع‌های دینی و اجتماعی متمرکز بوده است. 
این شورا همزمان با آغاز خیزش مسالمت‌آمیز مردم بحرین در 14 فوریه 2011 حمایت خود را از این حرکت مردمی و مطالبات برحق آن اعلام کرد. در ادامه حملات رژیم آل خلیفه علیه شهروندان بحرینی، نیروهای این رژیم شبانه به برخی از مناطق یورش بردند و به ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان پرداختند. در منطقه «جبله حبشی» شمار زیادی از خودروهای نیروهای امنیتی رژیم به همراه عناصر امنیتی با لباس شخصی مستقر شدند. 
نیروهای امنیتی سه تن از جوانان را در این منطقه بازداشت و به مکان نامشخصی منتقل کردند. 
خودروهای نیروهای رژیم آل خلیفه در مناطق مسکونی منطقه شهرکان چهار جوان بحرینی را تحت تعقیب قرار دادند و آنان را بازداشت و به مرکز پلیس شهر جنوبی «حمد» منتقل کردند. در منطقه «سلماباد» نیز نیروهای امنیتی به شماری از منازل شهروندان حمله کردند و سبب ایجاد رعب و وحشت در بین کودکان و زنان شدند. 
کلید ‫واژه‌های مطلب:
آل‌خليفه
|
انحلال شورای علما
|
تحصن بحريني‌ها
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده