سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 512
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۲/۱۱/۱۶ - ۲۰:۲۸
مدیر اطلاعات ملی آمریکا:
اسد در قدرت می‌ماند
در ادامه اعتراف‌های آمريكا به شكست سياست سرنگوني نظام سوريه، مدیر اطلاعات ملی آمریکا در جلسه استماع کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا ضمن تأکید بر اینکه موافقت دولت سوریه با از بین بردن سلاح‌های شیمیایی، جایگاه «بشار اسد» را تقویت کرده است، گفت: اسد به‌احتمال‌زیاد در قدرت می‌ماند.
«جیمز کلاپر»، مدیر اطلاعات ملی آمریکا به کنگره اعلام کرد که توافق سال گذشته برای از بین بردن سلاح‌های شیمیایی سوریه، جایگاه «بشار اسد»، رییس‌جمهور سوریه را تقویت کرده است و شانس اندکی وجود دارد که گروه‌های مسلح به زودی بتوانند او را از قدرت برکنار کنند. مدیر امنیت ملی آمریکا افزود: من یک شرایط تقریباً مشابه را پیش‌بینی می‌کنم که در آن بن‌بست به وجود می‌آید به این معنی که نه رژیم و نه مخالفان غالب می‌شوند.
«جن پساکی»، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در خصوص این اظهارات کلاپر گفت که سخنان دولت آمریکا در بیان اینکه اسد با نفوذ مبارزان خارجی و حمایت ایران مورد کمک قرار می‌گیرد، بسیار روشن و واضح بوده است اما گفت‌وگوهای صلح سوریه که ماه گذشته در سوئیس آغاز شد، فشارها بر دمشق را افزایش داده است.
در همين حال وزیر کشور تونس با اشاره به تلاش نیروهای امنیتی ضدتروریسم از ممانعت کشورش با تلاش هشت هزار نفر برای جنگ در سوریه خبر داد.  از سوي ديگر آنگلا مركل، صدراعظم آلمان با اشاره به نامناسب بودن وضع آوارگان سوریه خواستار گفت‌وگو و همکاری با روسیه، ایران و چین برای رفع این مشکل شد. وی با غیرقابل قبول خواندن وضع سوریه و با اذعان به اینکه کنفرانس ژنو 2 حمایت لازم برای مردم سوریه را به دنبال نداشته است، خواستار اتحاد بیشتر جامعه بین المللی بویژه شورای امنیت سازمان ملل برای رسیدگی به وضعیت سوریه شد.
 از سوي ديگر منابع و رسانه‌های خبری از سرقت اعضای بدن بیماران سوری بستری‌شده در بیمارستان‌های دولتی ترکیه خبر دادند. روزنامه السفیر لبنان در گزارشی نوشت: موارد سرقت اعضای بدن شهروندان سوری در بیمارستان‌های ترکیه بار دیگر نمود پیدا کرده است.
رسانه‌ها از چند ماه پیش اشاره‌ای به سرقت اعضای بدن بیماران سوری در بیمارستان‌های ترکیه نداشتند که این توهم را ایجاد کرد که این پدیده در حال پایان یافتن است اما حوادث و رویدادهای جدید نشان می‌دهند که پدیده سرقت اعضای بدن بیماران سوری همچنان ادامه دارد. 
خبر ديگر آنكه الجربا، رییس ائتلاف معارضان سوری برای دیدار با مقامات مصری و مسئولان اتحادیه عرب وارد قاهره شد. در همين حال معاون وزیرامور خارجه سوریه در سخنانی از مخالفت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با مواضع عربستان سعودی در قبال بحران کشورش خبر داد. «فیصل المقداد» در مصاحبه با تلویزیون سوریه اظهار کرد:رهبری سوریه پیش از این از حجم توطئه‌هایی که علیه این کشور رواداشته شده، آگاهی یافتند و تغییراتی که در کشورهای عربی رخ داد با هدف ورود بحران به سوریه به عنوان تنها دولت مقاوم که در صحنه جهان عرب برای مقابله با اسرائیل باقی مانده است، بود. 
«فیصل المقداد» با اشاره به اینکه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با روش برخورد عربستان با بحران سوریه موافق نیستند، اظهار کرد:اما با وجود این، این کشورها تحت امر عربستان هستند. دبیرکل سازمان ملل متحد از سوء‌استفاده گروه‌های مخالف مسلح در سوریه از کودکان و استفاده از آنان برای جنگ خبر داد. بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل، در گزارش خود آورده است که گروه‌های مخالف مورد حمایت غرب در سوریه کودکان آواره سوری در کشورهای همجوار را برای خود به خدمت می‌گیرند.
 
کلید ‫واژه‌های مطلب:
جیمز کلاپر
|
مدیر اطلاعات ملی آمریکا
|
بشار اسد
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده