سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
الثلاثاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨
Tuesday, September 19, 2017
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
برگزیده ها

کدخبر : 5575
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ - ۲۰:۲۱
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درگفتگو با «حمایت»:
کشتی‌گیران ما با تجربه هستند
 مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی از 30 بهمن به میزبانی تهران در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد. تیم ملی کشورمان که در دوره گذشته این رقابت‌ها توانست بر سکوی قهرمانی بایستد در حال گذراندن اردوی خود برای حضور در مسابقات است و با توجه به عذرخواهی سعید عبدولی از کادرفنی تیم ملی او نیز می‌تواند در کنار سایر کشتی‌گیران برای ایران کشتی بگیرد.
احد پازاج سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص بخشش عبدولی توسط او به «حمایت» بیان داشت:«‌ مهم‌ترین دلیلی که موجب شد تا او را ببخشیم این بود که عبدولی به اشتباه خودش پی برده بود و در صحبتی که با من داشت از تصمیم غلطی که گرفته بود ابراز ندامت کرد. با این حال تصمیم فردی نگرفتم. با دیگر اعضای کادرفنی در مورد بازگشت او مشورت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باز هم به عبدولی فرصت دهیم تا بتواند به کشورش خدمت کند.»
وی افزود:«‌ هدف ما در تیم ملی موفقیت کشتی فرنگی در عرصه‌های بین‌المللی است و به همین خاطر سعی می‌کنیم تا رفتاری نداشته باشیم که منجر به دلزدگی کشتی گیران از تیم ملی شویم. ما باید شرایطی حاصل کنیم تا بچه‌ها با شوق و ذوق دوبنده کشورشان را بر تن کنند و بتوانند باعث پیروزی ایران شوند. کشتی‌گیران ما گهگاه دچار اشتباهاتی می‌شوند که بایستی به گونه‌ای با آنها برخورد کنیم که دیگر مرتکب آن اشتباه نشوند.»
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد مصدومیتی که امید نوروزی با آن مواجه است، توضیح داد:« نوروزی از آن دست کشتی‌گیران با غیرت ماست که در میادین مختلف جهانی به داد کشتی ایران رسیده است. او در مسابقات جهانی تاشکند ازبکستان نیز به رغم آنکه با درد کهنه‌ای روبه‌رو بود اما با تمام وجود برای کشورش کشتی گرفت و به مدال نقره رسید. نوروزی اگر مصدوم نبود به طور حتم در آن رقابت‌ها طلا می‌گرفت و به کشتی‌گیر صرب نمی‌باخت. در حال حاضر هم او با همان درد کهنه دست و پنجه نرم می‌کند اما با این حال از 4 تا کشتی که تیم ملی در هر وزن خواهد داشت نوروزی در وزن خود برای ایران 2 کشتی خواهد گرفت.»
پازاج در خصوص رقبای اصلی ایران در مسابقات جام جهانی اظهار داشت:« هیچ تیمی در این رقابت‌ها آسان نخواهد بود. مسلما تمامی تیم‌ها با بهترین نفرات خود به تهران می‌آیند. ما هیچ حریفی را دست‌کم نخواهیم گرفت. روسیه، آذربایجان، ترکیه و ... را اگر نبریم هرگز به عنوان قهرمانی رقابت‌های جام جهانی نخواهیم رسید.»
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به حمایت تماشاگران از ورزش کشتی عنوان کرد:«‌ مردم همیشه یار و یاور کشتی بوده‌اند. ما سال گذشته با پشتیبانی آنها توانستیم قهرمان جهان شویم. انشا‌ءالله امسال هم در ورزشگاه آزادی شاهد حمایت آنها خواهیم بود. تشویق‌های هواداران کشتی به ما دلگرمی می‌دهد.»
پازاج درباره اشتباهات داوری که بارها باعث ناکامی کشتی شده است، تصریح کرد:« اشتباه داوری هم جزیی از ورزش است. ما به کشتی‌گیران خود گفته‌ایم به گونه‌ای کشتی بگیرند که اسیر داور مسابقه نشوند. داور عمدی یا سهوی به ضرر ما سوت می‌زند این وظیفه کشتی گیران ماست که بتوانند بر این مشکل فائق شوند. در بازی‌های آسیایی اینچئون سعید عبدولی حریف کره‌ای را ضربه کرد اما لحظاتی نگذشت که در داوری نفوذ کردند و مانع پیروزی‌اش در آن لحظه شدند. عبدولی اگر تمرکز خود را حفظ می‌کرد و از کوره در نمی‌رفت می‌توانست برنده بازی باشد چون از حریفش چند امتیاز جلو بود اما او میدان‌داری نکرد و با عصبانیت کشتی خود را ادامه داد و در نهایت نتیجه را واگذار کرد. به رغم افتضاح داوری عبدولی با حفظ تمرکز برنده کشتی بود و می‌توانست مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کند.» وی ادامه داد:« ما در اردوها در صحبت با بچه‌ها به این نکته که با اشتباه داور دچار هیجان نشوید تاکید می‌کنیم و بیشتر کشتی‌گیران ما که اکثرا‍ً با تجربه هستند نیز می‌توانند بر خود تسلط داشته باشند. با این حال برخی ملی‌پوشان ما نمی‌توانند خود را کنترل کنند و با دامن زدن به اشتباه داور کار را برای خود سخت می‌کنند. این موضوع بستگی به ژنتیک کشتی‌گیر نیز دارد. سعید عبدولی خیلی زود عصبانی می‌شود و نمی‌تواند به کشتی‌اش ادامه دهد اما مثلا حمید سوریان هیچ‌وقت تمرکزش را از دست نمی‌دهد چون آستانه تحملش خیلی بالاست.» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد مشکلات مالی ملی‌پوشان نیز گفت:« فدراسیون وظیفه خود می‌داند که اردوهای تیم ملی و اعزام به تورنمت‌های مختلف را به طور کامل انجام دهد. حال اگر تیم ملی در مسابقاتی که شرکت می‌کند بتواند قهرمان شود جایزه‌ای که نصیب فدراسیون می‌شود میان نفرات شرکت کننده تقسیم می‌شود اما این جوایز تامین کننده آینده ملی‌پوشان نیست. به نظرم وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می‌تواند کمک بیشتری به کشتی بکند چرا که تنها چند ورزش هستند که در میادین مهم جهانی و آسیایی برای ایران مدال‌آوری می‌کنند و کشتی یکی از این ورزش‌هاست اما مسئولان نتوانستند آن طور که باید و شاید مشکلات مالی کشتی‌گیران را برطرف کنند.» پازاج در مورد نگرانی رقبای ایران از کادرفنی قدرتمند تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد:« تمامی مسئولین و اعضای کشتی ایران گوش شکسته هستند. رسول خادم رییس فدراسیون، حسن بابک مدیر تیم‌های ملی، حسن رنگرز سرپرست تیم ملی و ... همه به یکدیگر کمک می‌کنیم تا کشتی‌گیران ما بتوانند پرچم ایران را به اهتزاز دربیاورند. تمامی افراد کشتی ایران با هم اتحاد دارند.»
 

 

کلید ‫واژه‌های مطلب:
تجربه در کشتی
|
کشتی
|
تیم ملی کشتی آزاد ایران
|
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نظرات ارسال شده