printlogo


روی خط خبر

ارتقای کیفیت آموزش‌های ‌دینی و قرآنی 
به زندانیان
 مدیرکل زندان‌های استان مرکزی با بیان اینکه آموزش‌های دینی اثرات خوبی بر زندانیان دارد، بر ارتقای کیفیت این آموزش‌ها تأکید کرد. 
علی عباس فلاحتی مطلق در دیدار با مسئولان فرهنگی استان ‌ به بحث و تبادل نظر در حوزه ‌ آموزشی و تربیتی زندانیان ‌پرداخت  و اظهار کرد: ‌‌ با توجه به اینکه جامعه هدف زندان‌ها را گروه مجرم‌ و هنجارشکنان جامعه تشکیل می‌دهند بهتر است آموزش امور دینی و قرآنی در زندان‌ها با محوریت روحانیون انجام شود و در همین راستا زندان‌ها نیازمند ایده‌‌ها‌، تفکرات و تخصص روحانیون و دستگاه‌های مرتبط با حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت هستند.
وی ‌همچنین ‌ بر این موضوع که وظیفه همه متولیان امور فرهنگی در تلاش برای رشد و اعتلای فرهنگ قرآن کریم هستند تاکید کرد و گفت: ‌عمل به محتوای غنی کلام وحی در بین زندانیان به عنوان آسیب‌دیدگان اجتماعی نیازمند کمک و توجه بیشتر مسئولان و متولیان است‌.
به گفته مدیر‌کل زندان‌های استان مرکزی جدیت و تلاش معلمان قرآن و نهج‌البلاغه در عرصه آموزش زندان‌ها اثرات خود را در جامعه هدف زندان خواهد گذاشت و در این راستا اولویت نتیجه‌محوری و ارتقاء کیفیت آموزشی باید در دستور کار قرار گیرد‌.

افزایش کارایی کارکنان 
با برگزاری کلاس‌های ضمن خدمت‌
 مدیرکل زندان‌های کردستان از برگزاری دوره‌ای آموزشی تحت عنوان «مبانی حفاظت و اطلاعات» برای تمامی کارمندان مراکز اصلاحی و تربیتی استان در راستای ارتقای دانش حفاظتی کارکنان خبر داد. 
اسحاق ابراهیمی ‌گفت: این دوره که با همکاری مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۲ سازمان زندان‌ها و در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، جزء دوره‌های شغلی محسوب شده و در ارتقای شغلی همکاران موثر واقع خواهد شد.
مدیرکل زندان‌های کردستان رسیدن به اهداف متعالی در هر سازمان را در گرو میزان توانایی کارکنان آن مجموعه در انجام وظایف محوله دانست و بیان کرد:  شرکت دادن کارمندان  در دوره‌های آموزشی ضمن خدمت سبب می‌شود آنان بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیطی، به طور مؤثر فعالیت‌هایشان را ادامه داده و بر کارایی خود بیفزایند.