printlogo


اعلام شرایط حضور در «نمایش‌های بازار بین‌الملل»

پخش‌کنندگان و تهیه‌کنندگان فیلم‌های ایرانی می‌توانند تا ۱۰ اسفند برای ثبت نام در بخش مرور سینمای ایران یا «نمایش‌های بازار» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر اقدام کنند.
آتوسا قلمفرسایی مسئول دبیرخانه فیلم‌های ایرانی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اعلام این خبر اظهارکرد: جشنواره جهانی فیلم فجر پس از دو دوره برگزاری منظم نمایش‌های بازار و استقبال مهمانان خارجی از این بخش، امسال نیز با هدف تداوم سیاست معرفی تولیدات سالانه سینمای ایران شامل فیلم‌های بلند، کوتاه داستانی و مستند محصول سال ۱۳۹۶ به مدیران جشنواره‌ها، پخش کنندگان بین‌المللی، خریداران و مهمانان خارجی اقدام به اکران محدود برگزیده‌ای از فیلم‌های متقاضی در «نمایش‌های بازار» خواهد کرد. 
وی افزود: نمایش‌های بازار بخشی است که در اکثر بازارهای بین‌المللی فیلم دنیا وجود دارد و هدف از برگزاری این بخش در جشنواره جهانی فیلم فجر ایجاد امکانی برای نمایش پرده‌ای فیلم‌های ایرانی و معرفی به جشنواره‌های خارجی یا انتخاب آن توسط پخش‎کننده‌های بین‌المللی است.
مسئول دبیرخانه فیلم‌های ایرانی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به اینکه در این بخش هر فیلم تنها ۲ بار نمایش داده می‌شود، توضیح داد: اولویت با مهمانان خارجی، پخش‌کنندگان بین‌المللی، مدیران فستیوال‌های داخلی و خارجی و مدعوین ویژه جشنواره چه داخلی و چه خارجی است. فیلم‌های حاضر در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید؛ از این رو حقوق اولین نمایش خود را از دست نمی‌دهند و می‌توانند در بخش‌های اصلی جشنواره های دیگر حضور پیدا کنند.